Přejít na: Obsah | Konec stránky

Multifunkční centrum Lednice

NPÚ je spolupracujícím subjektem projektu.

Hlavním cílem projektu je vzorová obnova barokních jízdáren státního zámku Lednice a jejich využití pro vybudování kulturního a vzdělávacího centra se zaměřením na komponované kulturní krajiny, které bude poskytovat vzdělávací a veřejné kulturní služby. Rekonstruovaný celek bude díky své lokalizaci v Lednicko-valtickém areálu se svými mimořádným potenciálem historických a krajinných souvislostí umožňovat informování a vzdělávání zájemců z řad laické i odborné veřejnosti v oborech krajinných profesí a zejména v jejich vzájemných vazbách. Programová náplň multifunkčního centra bude využívat bohaté možnosti terénních modelových ukázek v okolní krajině.

Multifunkční centrum Lednice

Podle místa konání abecedně
#
A
B
C
Č
D
E
F
G
H
I
J
K
L 1
M
N
O
P
Q
R
Ř
S
Š
T
U
V 1
W
X
Y
Z
Ž
Podle data konání
Filtrace a vyhledávání
Státy jsou dostupné pouze mimo volbu "domácí".

nalezeny 2 záznamy

Lednicko-valtický areál: 15. výročí zapsání kulturní krajiny na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO (7.12.1996)

8.12.2011 | tisková zpráva | sdělení, informace | Lednice - zámek, Valtice - zámek
Národní památkový ústav, ÚOP v Brně, si připomenul zápis kulturní krajiny Lednicko-valtický areál na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Kulturní krajina Lednice-Valtice byla zapsána jako šestá památka na území České republiky (a jako druhá kulturní krajina na světě) na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO dne 7.12.1996 pod identifikačním číslem: C 763 na základě kritérií (i, ii, iv).
vloženo
8.12.2011 17:53
vložil
NPÚ, generální ředitelství
pořadatelé
témata
kulturní krajina, zahradní umění, zpřístupněné památky ve správě NPÚ
číslo
8695

Tisková zpráva: Prezentace Národního centra zahradní kultury v Kroměříži v rámci „Trhu pracovních příležitostí 2011“ Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Lednici

24.2.2011 | tisková zpráva | sdělení, informace | Lednice - zámek
V úterý 22. 2. 2011 se zástupci Národního centra zahradní kultury v Kroměříži (Ing. Lenka Křesadlová, Ph.D., Bc. Dagmar Šnajdarová a Mgr. Jan Obšivač, DiS.) zúčastnili čtvrtého ročníku kontraktačního setkání studentů a firem z praxe „Trh pracovních příležitostí 2011“.
vloženo
24.2.2011 16:54
vložil
NPÚ, generální ředitelství
pořadatelé
témata
odborná sdělení, prezentace NPÚ, zahradní umění, zpřístupněné památky ve správě NPÚ
číslo
7119