Publikace Národního památkového ústavu
Přejít na: Obsah | Pravý blok | Konec stránky

Obnova vysokých tvarovaných stěn v památkách zahradního umění

Kolektiv autorů

Svazky edice OMP: 60 < | > 62
e-shop

Odborné a metodické publikace NPÚ, svazek 61

Autoři: Přemysl KREJČIŘÍK, Lenka KŘESADLOVÁ

Metodika Národního památkového ústavu, Metodického centra zahradní kultury v Kroměříži vznikla v rámci projektu „Národní centrum zahradní kultury v Kroměříži“ Národního památkového ústavu, jenž byl spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného operačního programu.

Národní památkový ústav jako odborná organizace státní památkové péče v České republice vydává metodiku v zájmu zabezpečení jednoty metodických hledisek pro danou oblast ochrany, dokumentace a evidence kulturních památek, památkových území a dalších kulturně-historických hodnot na základě svých kompetencí podle § 32 odst. 1 zákona č. 20/1987 Sb., o státní památkové péči, ve znění pozdějších předpisů.

Metodika je určena především pro majitele a správce historických areálů a další osoby a subjekty, které vstupují do procesu péče o památky zahradního umění, včetně pracovníků státní správy. Metodika je zároveň významným oborovým materiálem, a to v rámci specializace zahradních a krajinářských architektů zaměřených na památky zahradního umě-ní i obecně v rámci památkové péče a nepochybně ji budou moci profesně využívat i studenti a pedagogové příslušných oborů.

Další informace

vazba: brožovaná

místo vydání: Praha

rok vydání: 2015

počet stran: 60

jazyk: česky

ke stažení: www.npu.cz/download/1448377975/met61-NCZK-vysoke-steny.pdf

dostupnost: e-shop, k prodeji

vydavatel: Národní památkový ústav

ISBN: 978-80-7480-034-4

formát - šířka v mm: 148

formát - výška v mm: 210