Publikace Národního památkového ústavu
Přejít na: Obsah | Pravý blok | Konec stránky

Rostliny v nádobách a stavby pro jejich přezimování v památkách zahradního umění

Kolektiv autorů

Svazky edice OMP: 62 < | > 64
e-shop

Odborné a metodické publikace NPÚ, svazek 63

Autoři: Lenka KŘESADLOVÁ, Evžen KOPECKÝ, Jiří OLŠAN, Eduard CHVOSTA, Dagmar FETTEROVÁ, Jiří JANÁL

Tato odborná metodika Národního památkového ústavu, Metodického centra zahradní kultury v Kroměříži vznikla v rámci projektu „Národní centrum zahradní kultury v Kroměříži“ Národního památkového ústavu, jež byl spolufinancován Evropskou Unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného operačního programu.

Národní památkový ústav jako odborná organizace státní památkové péče v České republice vydává metodiku v zájmu zabezpečení jednoty metodických hledisek pro danou oblast ochrany, dokumentace a evidence kulturních památek, památkových území a dalších kulturně-historických hodnot na základě svých kompetencí podle § 32 odst. 1 zákona č. 20/1987 Sb., o státní památkové péči, ve znění pozdějších předpisů.

Metodika je určena především pro majitele a správce historických areálů a další osoby a subjekty, které vstupují do procesu péče o památky zahradního umění, včetně pracovníků státní správy. Metodika je zároveň významným oborovým materiálem, a to v rámci specializace zahradních a krajinářských architektů, zaměřených na památky zahradního umění i obecně v rámci památkové péče, a nepochybně ji budou moci profesně využívat i studenti a pedagogové příslušných oborů.

Další informace

vazba: brožovaná

místo vydání: Praha

rok vydání: 2015

počet stran: 92

jazyk: česky

ke stažení: www.npu.cz/download/1448377982/met63-NCZK-rostliny-v-nadobach.pdf

dostupnost: e-shop, k prodeji

vydavatel: Národní památkový ústav

ISBN: 978-80-7480-032-0

formát - šířka v mm: 148

formát - výška v mm: 210