Přejít na: Obsah | Levý blok | Konec stránky

Večer na téma: Heinrich Liebieg, liberecký mecenáš a sběratel

21.2.2013 | tisková zpráva | přednáška | okres Liberec | Liberec
liebieg-vecer-na-tema-kvk 85x120
Autoři odborné publikace a výstavního projektu pro frankfurtské Museum Giersch, mapujícího nově osobnost a aktivity libereckého velkopodnikatele a mecenáše umění Heinricha Liebiega, se sejdou v diskuzním večeru na liebiegovské téma ve čtvrtek 21.2.2013. Čtveřice libereckých badatelů ve složení Anna Habánová, Miloslava Melanová, Jan Mohr a Petra Šternová bude prezentovat výsledky stávajícího výzkumu a poodhalí i další zajímavé skutečnosti, které v knize a výstavě nenaleznete.

Heinrich Liebieg je v Liberci známý především jako podnikatel a mecenáš, který městu Liberec daroval v roce 1904 svou rozsáhlou obrazovou sbírku. Přes nepochybnou důležitost tohoto aktu zůstávají jeho osoba a život stále zahaleny tajemstvím. Zástupci čtyř libereckých paměťových institucí, Oblastní galerie v Liberci, Katedry historie FP Technické univerzity v Liberci, Severočeského muzea a Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Liberci se pokusí představit jedno z klíčových témat liberecké kulturní historie v netradičním přednáškovém formátu, formou vzájemné konfrontace a společné prezentace v diskusním pásmu. Pořadem provází Ivo Habán.

Akce se koná v rámci přednáškového cyklu Památky kolem nás, který připravuje Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Liberci ve spolupráci s Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci a v rámci přednáškového cyklu Umění a kultura na Liberecku, organizovaného Katedrou historie FP Technické univerzity v Liberci.

Krajská vědecká knihovna, čtvrtek 21.2.2013, 18.00 hodin, Velký sál (2. patro), vstupné dobrovolné.Metadata ke zprávě

Vloženo
7.2.2013 10:55
Vložil
NPÚ, ÚOP v Liberci
pořadatelé
-
Specifický typ novinky
tisková zpráva
Témata
architektura, dějiny umění, odborné akce, společnost, umělecké řemeslo, věda, výzkum, vývoj
číslo
11289
Diskuse o novince

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 0

Možnosti řazení
Seřadit vzestupně
Přidat nový příspěvek
obnovit