Přejít na: Obsah | Levý blok | Konec stránky

Otevírá se první ročník Letní školy památkové technologie

13.6 - 14.6.2013 | workshop | okres Český Krumlov | Český Krumlov – hrad a zámek
04 121x120
V polovině června bude Státní hrad a zámek Český Krumlov hostit první ročník Letní školy památkové technologie, který je určen pro odborné pracovníky památkové péče. Školu pořádá technologická laboratoř Národního památkové ústavu ve spolupráci se správou Státního hradu a zámku Český Krumlov.

Do Krumlova se sjedou památkáři z celé České republiky, zájem o účast projevili i kolegové ze Slovenska. Třídenní technologické teoretické i zcela praktické soustředění zaměřené na prohloubení znalostí, souvislostí a dovedností využitelných při dozorování záchrany historických omítek se bude konat ve dnech 13. - 15. června 2013. Letní škola je po komentovaných technologických prohlídkách další z inovativních aktivit projektu (Ne)tušené souvislosti a navazuje na loňské a předloňské jednodenní technologické workshopy na hradech Bečov nad Teplou a Švihov, zaměřené na problematiku záchrany historických omítek.

První den se v teoretické části kurzu frekventanti seznámí s hodnotami historických omítek a s významem tradičních materiálů a postupů při jejich záchraně. Další den si pak pod vedením zkušených odborníků (restaurátorů, zednických mistrů či technologů) budou moci vyzkoušet praktické postupy, které se provádí při záchraně historických omítek. „V přímém kontaktu s památkou získává diskuze nad odbornými tématy úplně jiný rozměr než v zasedací místnosti. A právě toho chceme využít i v rámci intenzivnějšího praktického setkání s tématem záchrany historických omítek“, říká odborná garantka projektu Ing. Dagmar Michoinová, PhD. vedoucí oddělení technologické laboratoře NPÚ. Mezi lektory kurzu budou dále patřit také prof. Ing. arch. akad. arch, Václav Girsa, vedoucí ústavu památkové péče Fakulty architektury ČVUT a restaurátoři Mgr. Jiří Bláha a BcA. Kateřina Krhánková. Všichni lektoři jsou specialisté v oboru, a mimo jiné se také podíleli na konzervaci fasád českokrumlovského zámku a hradu včetně Evropskou unií oceněné konzervaci jižní fasády Horního hradu.

Kontakty:

  • Ing. Dagmar Michoinová,PhD. odborný garant projektu, e-mail. michoinova@up.npu.cz, tel. 724663644
  • Ing. Gabriela Setunská, organizace projektu, e-mail. setunska@up.npu.cz, tel: 725358475

www.npu.cz/netusene-souvislosti

Příloha: Program Letní školy památkové technologieMetadata ke zprávě

Vloženo
12.6.2013 12:23
Vložil
NPÚ, generální ředitelství
pořadatelé
Témata
konzervování (a sanace, technologie), odborné akce, teorie památkové péče
číslo
12366
Novinka na mapě
Vyhledání cesty
Diskuse o novince

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 0

Možnosti řazení
Seřadit vzestupně
Přidat nový příspěvek
obnovit