Přejít na: Obsah | Levý blok | Konec stránky

Deklarace o spolupráci s Českým rozhlasem podpoří informování o památkové péči v éteru

29.9.2014 | sdělení, informace | okres Praha hl.m. | Praha
logo-gnr-85
Generální ředitelka Národního památkového ústavu Naďa Goryczková a generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan podepsali v pondělí 29. září deklaraci o spolupráci obou institucí do roku 2016.

 

Nepůjde přitom pouze o informování o výzkumné a odborné činnosti při obnově a péči o ohrožené kulturní památky, ale také o popularizaci památkové péče mezi laickou a odbornou veřejností. Na většině památkových objektů ve správě NPÚ sice hlavní návštěvnická sezona pomalu končí, ale na některých probíhají programy a projekty po celý rok. Aktuální informace o nich přinese svým posluchačům a posluchačkám právě Český rozhlas.

„Pevně věřím, že díky dnes podepsané deklaraci o spolupráci budou napříště moci všichni milovníci památkových objektů najít ve vysílání Českého rozhlasu právě ty informace a odkazy, které jim pomohou hrady a zámky v naší správě znovu objevit,“ řekla generální ředitelka NPÚ Naďa Goryczková.

„Národní památkový ústav je správcem největšího souboru historických památek v České republice, což považuji za základní kámen budoucí spolupráci mezi Národním památkovým ústavem a Českým rozhlasem. Využití tohoto potenciálu ve vysílání Českého rozhlasu umožní zájemcům a zájemkyním o historické památky zprostředkovat vybrané kulturní události, ale zároveň přiblížit témata spojená s podporou kulturního dědictví a péče o památky,“ doplnil generální ředitel ČRo Peter Duhan.Metadata ke zprávě

Vloženo
30.9.2014 10:00
Vložil
NPÚ, generální ředitelství
pořadatelé
Témata
organizace, řízení a instituce památkové péče, památky a veřejnost, public relation
číslo
15225
Diskuse o novince

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 0

Možnosti řazení
Seřadit vzestupně
Přidat nový příspěvek
obnovit