Přejít na: Obsah | Levý blok | Konec stránky

Komentované technologické prohlídky: Bečov, Švihov

16.6.2015 | prohlídka, prezentace ... | okres Karlovy Vary | Bečov nad Teplou – hrad a zámek, Švihov - hrad
no-photo [1]
Prohlídky autentických stavebních památek, které vedou specialisté z oboru památkové technologie. Cílem prohlídek je představit stavební památky jinak, než je obvyklé – z pohledu historických stavebních materiálů a jejich schopnosti vypovídat o historii staveb, o historii stavění i údržby staveb, o metodách zkoumání a záchrany památek. Prohlídky otevírají památkově jedinečné a často běžně nepřístupné objekty. Nový přístup k památkám návštěvníkům umožní vidět historické stavby úplně jinak než dosud. Získané poznatky jsou navíc využitelné pro praktickou záchranu historických staveb.

Horní hrad v Bečově nad Teplou

Prohlídky významné autentické středověké památky, Horního hradu v Bečově nad Teplou, který bude mimořádně otevřen pro tyto účely.

Pátek 31.  července a sobota 1. srpna 2015

Téma: (Ne)tušené hodnoty dochovaných historických stavebních materiálů, zejména historických omítek. Způsoby a postupy výstavby hradu s využitím vápna a písku, postupy záchrany hradu. Praktické ukázky středověkých vápenných technologií, zajímavých materiálů a postupů zkoumání historických staveb.

Provází: Ing. Dagmar Michoinová, PhD., vedoucí technologické laboratoře NPÚ, specialistka na historické omítky a tradiční vápenné technologie.

Pátek 11. a sobota 12. září 2015

Téma: (Ne)tušené stopy po dávno zaniklých konstrukcích hradu. Hodnoty dochovaných historických stavebních konstrukcí, zejména dřevěných. Způsoby a postupy výstavby hradu s využitím dřeva, dobové opravy. Praktické ukázky zajímavých prvků a postupů zkoumání historických staveb.

Provází: Mgr. Miloš Buroň, DiS., NPÚ, ÚOP v Josefově, specialista na stavebně historické průzkumy.

Vždy od 10, 12 a 15 hodin

Rezervace prohlídek

Délka trvání: asi 1–1,5 hodiny

Plné vstupné 200 Kč, zlevněné vstupné (studenti, důchodci) 50 Kč. Prohlídky nejsou vhodné pro malé děti.

Počet návštěvníků omezen na max. 20 osob.

Možnost elektronické  rezervace vstupenek na prohlídky končí vždy 2 dny před jejich konáním. Rezervace je dále možná pouze telefonicky na tel. 725 358 475. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Státní hrad Švihov

Pátek 17. a sobota 18. července od 10, 12 a 15 hodin.Metadata ke zprávě

Vloženo
16.6.2015 09:02
Vložil
NPÚ, generální ředitelství
pořadatelé
Témata
akce pro veřejnost
číslo
16704
Novinka na mapě
Vyhledání cesty
Diskuse o novince

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 0

Možnosti řazení
Seřadit vzestupně
Přidat nový příspěvek
obnovit