Přejít na: Obsah | Levý blok | Konec stránky

Průzkumy památek, roč. 22, 2015, číslo 1

8.10.2015 | publikace, metodika, doporučení | okres Praha hl.m. | Praha
Průzkumy památek, roč. 22, 2015, č. 1
Studie tentokrát představí například kostel ve středočeském Neustupově jako nekropoli renesanční šlechty, kino jako stavební typ a symbol nové doby či osobitý návrh architekta Jana Josefa Wircha na nový způsob stavby venkovských i městských budov. Materiálie se tentokrát věnují Národnímu hřebčínu v Kladrubech nad Labem, kostelu sv. Mikuláše v Drchlavě nebo zámku Hajany. Čtenáři se ale mohou těšit na celou řadu dalších zajímavých příspěvků, zpráv a recenzí.

Časopis Průzkumy památek vychází již od roku 1994. Za tu dobu se stal jedním z nejvýznamnějších periodik v oblasti památkové péče a poznávání kulturního dědictví.

Průzkumy památek vycházejí dvakrát ročně společnou péčí Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště středních Čech v Praze a Sdružení profesionálních pracovníků památkové péče. Za dobu své existence se staly uznávanou platformou pro prezentaci výsledků odborné dokumentace, průzkumů a výzkumů památkového fondu, pro diskusi a metodiku této základní činnosti památkové péče. Na vysokou odbornou úroveň časopisu dohlíží redakční rada.

Časopis je svým pojetím a zaměřením určen v prvé řadě odborné veřejnosti, nicméně velmi oblíbený a žádaný je rovněž mezi laickými zájemci o historii, dějiny umění a kulturu vůbec. Podrobné informace včetně obsahu jednotlivých čísel naleznou čtenáři na www.pruzkumypamatek.cz.

Průzkumy památek 2015/1 i starší čísla je možné objednat na adrese:

  • Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště středních Čech v Praze
    Sabinova 5, 130 11 Praha 3
    Mgr. Dita Roubíčková, tel. +420 274 008 285, +420 724 959 208, e-mail: roubickova.dita@npu.cz

Podrobnosti v e-shopu.Metadata ke zprávě

Vloženo
8.10.2015 11:01
Vložil
NPÚ, generální ředitelství
pořadatelé
Témata
odborné publikace, publikace NPÚ
číslo
17285
Diskuse o novince

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 0

Možnosti řazení
Seřadit vzestupně
Přidat nový příspěvek
obnovit