Přejít na: Obsah | Levý blok | Konec stránky

Metodické centrum moderní architektury v Brně má nového ředitele

19.10.2015 | tisková zpráva | sdělení, informace | okres Brno-město | Brno – vila Stiassni
logo NPU COPA CMYK 160x49
Generální ředitelka Národního památkového ústavu Naděžda Goryczková jmenovala dne 19. 10. 2015 ředitelem Metodického centra moderní architektury v Brně Petra Svobodu, pověřeného do té doby řízením MCMA.

Nový ředitel vzešel z výběrového řízení, do kterého se přihlásilo celkem 9 uchazečů. V odborné komisi, která posuzovala uchazeče na základě pohovorů, byli zastoupeni památkáři, architekti, historici umění, ale také odborníci na ekonomiku a management z celkem čtyř institucí. Na vybraném uchazeči, kterého doporučili prostřednictvím ředitele územního odborného pracoviště v Brně generální ředitelce k jmenování, ocenila komise především jeho manažerské zkušenosti.

Ing. Petr Svoboda je absolventem Podnikatelské fakulty Vysokého učení technického v Brně, studoval rovněž dějiny umění na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. V Národním památkovém ústavu pracuje od roku 2007. Do roku 2010 byl provozním náměstkem ředitele územního odborného pracoviště středních Čech v Praze, do roku 2013 pak náměstkem generální ředitelky pro správu památkových objektů. Je autorem řady publikací, věnuje se také výzkumným projektům.

Metodické centrum moderní architektury v Brně se zaměřuje zejména na odborně-badatelskou, vzdělávací a poradenskou činnost dotýkající se problematiky obnovy památek architektury 20. století. Současně je místem konání odborných aktivit, jako jsou konference, výstavy a semináře, a místem tvůrčí spolupráce i společenských aktivit.Metadata ke zprávě

Vloženo
23.10.2015 09:52
Vložil
NPÚ, ÚOP v Brně
pořadatelé
Specifický typ novinky
tisková zpráva
Témata
organizace, řízení a instituce památkové péče
číslo
17326
Novinka na mapě
Vyhledání cesty
Diskuse o novince

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 0

Možnosti řazení
Seřadit vzestupně
Přidat nový příspěvek
obnovit