Přejít na: Obsah | Konec stránky

Nová kniha představuje dílo západočeského architekta Karla Ernstbergera

30.10.2015 | tisková zpráva | publikace, metodika, doporučení | Loket
Lubomír ZEMAN, Michael RUND: Karl Ernstberger. Život a dílo zapomenutého Wagnerova žáka. 2015
Generální ředitelka Národního památkového ústavu Ing. arch. Naděžda Goryczková slavnostně pokřtila ve čtvrtek 29. října novou knihu autorů Lubomíra Zemana a Michaela Runda. Křest knihy se uskutečnil v nově otevřených prostorách pro veřejnost v sídle loketského pracoviště NPÚ.

(Loket 30. 10. 2015)

Dvojjazyčná česko-německá publikace představuje dílo architekta Karla Ernstbergera, rodáka z Malovic u Stříbra. Ernstberger se po studiích u Otto Wagnera na Akademii výtvarných umění ve Vídni a po letech působení v kanceláři Leopolda Bauera usadil nejprve ve Stříbře a poté v Karlových Varech. Výraznou měrou se podepsal na tváři nejen Karlových Varů, ale i dalších měst v západních a severozápadních Čechách. Jeho tvorba oscilovala od oblíbených forem art deco až po ryze moderní funkcionalistické návrhy, jakým byla například zotavovna Morava v Tatranské Lomnici, na níž v roce 1930 spolupracoval s předním českým avantgardním architektem Bohuslavem Fuchsem.

Křest knihy. Generální ředitelka NPÚ Ing. arch. Naděžda Goryczková, ředitelka NPÚ, ÚOP v Lokti Mgr. Romana Riegerová a autoři knihy Lubomír Zeman a Michael Rund Křest knihy. Zleva generální ředitelka NPÚ Ing. arch. Naděžda Goryczková, ředitelka NPÚ, ÚOP v Lokti Mgr. Romana Riegerová a autoři knihy Lubomír Zeman a Michael Rund.

e-shop NPÚMetadata ke zprávě

Vloženo
30.10.2015 11:34
Vložil
NPÚ, generální ředitelství
pořadatelé
Specifický typ novinky
tisková zpráva
Témata
architektura, dějiny umění, odborná sdělení, odborné publikace, publikace NPÚ
číslo
17347
Novinka na mapě
Vyhledání cesty
Diskuse o novince

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 0

Možnosti řazení
Seřadit vzestupně
Přidat nový příspěvek
obnovit