Přejít na: Obsah | Konec stránky

Soupis nemovitých kulturních památek okresu Přerov

29.12.2015 | tisková zpráva | sdělení, informace | Olomouc
obálkaPR
Olomoucké odborné pracoviště Národního památkového ústavu zveřejňuje poznatky o 398 nemovitých kulturních památkách přerovského okresu k jejich hlubšímu poznání.

Publikace navazuje na dlouholetou a úspěšnou tradici vydávání seznamů nemovitých kulturních památek Olomouckého kraje v průběhu let 1994–2001 včetně soupisu památek prostějovského regionu, který vyšel v roce 2012. Kniha bude sloužit k hlubšímu poznání památkového fondu prostřednictvím zveřejnění značného množství aktuálních a cenných poznatků k jednotlivým nemovitým kulturním památkám okresu Přerov, které jsou Českou republikou památkově chráněné a k 31. prosinci 2014 jsou zapsané v Ústředním seznamu kulturních památek ČR.

Soupis nemovitých kulturních památek okresu Přerov je koncipován jako podrobný aktualizovaný přehled památkového fondu a reaguje na zvýšenou potřebu ověřených identifikačních údajů o památkách včetně podrobných exteriérových a interiérových popisů památkově chráněných nemovitostí a výsledky archivních průzkumů, které jsou vedle obrazových příloh a mapových zákresů nedílnou součástí publikace.

Zájemci o tento soupis, který má 480 stran (včetně vložených map) a na němž se podílel široký kolektiv autorů vedený editorkou Ivou Orálkovou, si jej mohou zakoupit za 335 Kč v sídle NPÚ, ÚOP v Olomouci (Petrášův palác, Horní náměstí 25, Vlastimil Staněk).

Kontakty:

  • Vlastimil Staněk, pracovník vztahů k veřejnosti, tel. +420 585 204 134, +420 725 718 061, stanek.vlastimil@npu.cz

Vážené paní kastelánky, vážení páni kasteláni,

v úterý 12. ledna 2016 se od 10 hodin uskuteční na zámku ve Valticích proškolení správců webových stránek jednotlivých objektů v novém systému. Hlavními školiteli budou tvůrci nového webu.
Pokud stránky svého objektu needitujete sami, ale třeba Váš zástupce nebo jiný zaměstnanec, vyšlete jej prosím na toto proškolení. Je nezbytně nutné, aby za každý objekt byl aspoň jeden delegát zodpovědný za správu webu.
Školení bude trvat cca 4 - 5 hodin a naučíte se zde vše, co budete pro správnou editaci webu potřebovat. S sebou si prosím vemte notebook, pokud nemáte, tak se prosím domluvte s někým abyste mohli pracovat aspoň ve dvojici a vše si mohli prakticky vyzkoušet.

A protože školení ÚPS Kroměříž (a MC Brno) proběhne na zámku ve Valticích, kde ještě zůstalo několik palet map ke Klíči k památkám, prosím Vás, abyste si do svých aut přibalili dostatečné množství krabic či přepravek a mohli tak veškerý zbytek map z Valtic odvézt na své objekty.

Prosím na můj email mi do 8. ledna 2015 pošlete jméno osoby, která se za Váš objekt školení zúčastní, včetně telefonního čísla a e-mailu. Moc děkuji.

Přeji hezký den

Dagmar ŠnajdarováMetadata ke zprávě

Vloženo
29.12.2015 08:39
Vložil
NPÚ, ÚOP v Olomouci
pořadatelé
Specifický typ novinky
tisková zpráva
Témata
publikace NPÚ
číslo
17519
Diskuse o novince

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 0

Možnosti řazení
Seřadit vzestupně
Přidat nový příspěvek
obnovit