Přejít na: Obsah | Levý blok | Konec stránky

Výstava Skryté poklady z ústeckých vil

20.4 - 10.6.2015 | výstava | okres Ústí nad Labem | Ústí nad Labem
plakat_SkrytePoklady 80x120
Na zámku Krásné Březno se koná unikátní výstava zabaveného kulturní dědictví z ústeckých nemovitostí po roce 1945. Výstava je běžně přístupná ve všední dny, výjimečně ji mohou návštěvníci zhlédnout na Mezinárodní den památek a sídel, který letos připadl na sobotu.

Srdečně zveme nejširší veřejnost na výstavu Skryté poklady z ústeckých vil. Výstava je přístupná pro veřejnost ve všední dny od 20. dubna do 10. června 2015 na zámku Krásné Březno, vstupné 20 a 15 Kč, fotografování 50Kč (školní skupina 150 Kč, skupiny prosíme objednat předem), otevřeno po, út, st, pá 8–14 hod., čt 8–17.30, poslední vstup hodinu před uzavřením. V sobotu 18. dubna bude výstava přístupná veřejnosti zdarma v době 10–15 hod. u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel. Plakátek pro informaci JPG, tisková data v plné kvalitě PDF.

 

Výstava Skryté poklady z ústeckých vil s podtitulem Zabavené kulturní dědictví z ústeckých nemovitostí po roce 1945 představuje vybrané předměty ze sbírek Národního památkového ústavu, které byly v hektické poválečné době zachráněny ze zkonfiskovaných domů a bytů po odsunutých německých obyvatelích. Tyto předměty shromažďoval a evidoval tehdejší ředitel Muzea a archivu v Ústí nad Labem Alfred Piffl, který byl jmenován obvodním pověřencem pro zajištění umělecky a historicky cenných předmětů z majetku „státně nespolehlivých osob“, mezi něž patřily např. významné podnikatelské rodiny Wolfrumů nebo Schichtů. Většina cenností, jako byly šperky, zlato či mince, byla ovšem dávno odcizena, mnohá umělecká díla byla z neznalosti zničena. Některé předměty Piffl objevil ve skladech a na smetištích, kde končila značná část vybavení domácností německých obyvatel. Cílem výstavy je představit veřejnosti umělecky hodnotná, leč nepříliš známá a opomenutá díla, zastoupená především portréty, miniaturami, orientáliemi, ale i předměty osobní potřeby.

 

Informace o výstavě a rezervace prohlídky pro organizované skupiny:

  • Ing. arch. Daniel Vágner, PR pracovník ÚOP v Ústí nad Labem, (+420) 472 704 843, (+420) 778 403 915, vagner.daniel@npu.cz
Podrobnosti a průvodní texty výstavy naleznete zde.


.Metadata ke zprávě

Vloženo
8.4.2015 13:23
Vložil
NPÚ, ÚOP v Ústí n.L.
pořadatelé
Témata
akce pro veřejnost, interiérové instalace
číslo
16212
Novinka na mapě
Vyhledání cesty
Diskuse o novince

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 0

Možnosti řazení
Seřadit vzestupně
Přidat nový příspěvek
obnovit