Přejít na: Obsah | Levý blok | Konec stránky

Nová mapová aplikace NPÚ, ÚOP v Brně – rozdělení územních kompetencí garantů

10.9 - 17.9.2015 | tisková zpráva | bylo aktualizováno | sdělení, informace | okres Brno-město | Brno
logo NPU UOP BR CMYK 160x43
Brněnské pracoviště NPÚ připravilo pro veřejnost i výkonnou složku státní památkové péče novou mapovou aplikaci, jejímž cílem je poskytnutí kompletní informace o kompetencích odborných pracovníků územního odborného pracoviště. Úmyslem tvůrců bylo zároveň, aby aplikace byla i uživatelsky přívětivá.

Tato aplikace je přístupná na stránkách NPÚ a optimálně pracuje v prohlížečích Firefox a Chrome. Přístup k aplikaci naleznete ZDE;  v aplikaci je jednoduchá orientace.

Územní kompetence v rámci Jihomoravského kraje jsou pro jednotlivé garanty (resp. skupiny garantů) vyznačeny barevně – území jednotlivých garantů mají přidělenou svou barvu. Když na toto území kliknete, zobrazí se – podle obce, na níž byl kurzor – informace o příslušném garantovi, a to včetně kontaktů a dalších údajů (ORP, konzultační hodiny, telefon, e-mail apod.)

Pokud není uživateli známa přesná lokace obce, zadá do okénka označeného lupou (vyhledávací okénko) její název; následně se objeví detail příslušné lokality a po dalším kliknutí (nezáleží na přesném umístění kurzoru) se zobrazí opět rozšířená informace o příslušném garantovi.

Součástí nové mapové aplikace jsou i dvě další mapy. Odkazy na mapu s vymezením hranic ORP (ZDE) a mapu území s informací o garantech určenou pro tisk (ZDE) se nacházejí v pravé části horní lišty. Věříme, že komunikace veřejností s Národním památkovým ústavem se i touto aplikací zjednoduší.Metadata ke zprávě

Vloženo
10.9.2015 12:44
Vložil
NPÚ, ÚOP v Brně
pořadatelé
Specifický typ novinky
tisková zpráva
Status novinky
bylo aktualizováno
Témata
informační systémy, zdroje informací
číslo
17159
Diskuse o novince

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 0

Možnosti řazení
Seřadit vzestupně
Přidat nový příspěvek
obnovit