Přejít na: Obsah | Levý blok | Konec stránky

Odborný seminář Památka moderní architektury v novém

10.3.2016 | seminář | okres Ostrava-město | Ostrava
pozvanka_seminar_10-3-2016_a4_mail 160x114
Ve čtvrtek 10. března 2016 se uskuteční celodenní odborný seminář Památka moderní architektury v novém – Seminář k památkové obnově nového sídla Národního památkového ústavu v Ostravě.

Budova bývalého Okresního sociálně-zdravotního ústavu na adrese Odboje 1, Ostrava – Moravská Ostrava se stala novým sídlem pracoviště Národního památkového ústavu v září 2015.

Seminář zahájí generální ředitelka NPÚ Naďa Goryczková a ředitel územního pracoviště Michal Zezula. Realizovaný stavebněhistorický průzkum představí Martin Strakoš a Romana Rosová. O koncepci využití nové administrativní budovy pohovoří Miloš Matěj. Projekt obnovy a přestavby objektu přiblíží Marián Jurga z kanceláře MS-architekti. Marie Bartošová se bude věnovat průběhu památkové obnovy. Jan Zástěra zhodnotí průběh památkové obnovy z pohledu zástupce realizační firmy a srovná se zkušenostmi z jiných realizací. Restaurátorské práce okomentují Jaroslav a Adam Jakubkovi. Jakub Ivánek a Tomáš Skalík přiblíží problematiku záchrany a instalaci restaurované sochy Směrník.

Pro účastníky semináře bude rovněž zpřístupněna výstava Okresní sociálně-zdravotní ústav a vývoj architektury zdravotnických zařízení.

Prosíme o potvrzení vaší účasti e-mailem na: batkova.petra@npu.cz nebo telefonicky 724 474 537 do 7. března 2016.Metadata ke zprávě

Vloženo
23.2.2016 12:24
Vložil
NPÚ, ÚOP v Ostravě
pořadatelé
Témata
akce pro veřejnost
číslo
17651
Novinka na mapě
Vyhledání cesty
Diskuse o novince

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 0

Možnosti řazení
Seřadit vzestupně
Přidat nový příspěvek
obnovit