ÚOP v Lokti
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Unikátní seriál Běžíme na hrad letos končí na Lokti

24.5.2014 , 7.6 - 8.6.2014 , 14.6 - 15.6.2014 , 27.9 - 28.9.2014 , 11.10 - 12.10.2014 | bylo aktualizováno | sdělení, informace | okres Sokolov | Loket - hrad
Loket hrad 2007 160x120
Pětidílný seriál Běžíme na hrad, kterého se mohou zúčastnit krosoví běžci s celými rodinami včetně dětí, má před sebou tuto sobotu poslední cíl v tomto roce - hrad Loket.

 

Záběr z běhu na TočníkPro účastníky jsou vždy připraveny dvě trasy na výběr – dlouhá, měřící 13,2 kilometru, a krátká v délce 5,6 kilometru. Obě trasy lze absolvovat nejen během, ale i chůzí s hůlkami (nordic walking, stejně jako běh bude měřen čipovou technologií) nebo jako nezávodní procházku bez měření času.

Registrace v základním táboře v podhradí, kde bude připraven bohatý soutěžní program pro děti, začíná v 9 hodin, dopředu se lze registrovat on-line na www.bezimenahrad.cz, kde jsou veškeré informace o seriálu. V ceně startovného je zahrnut i vstup na hrad.

Běžíme na hrad je bodovaná seriálová akce pro krosové běžce všech výkonnostních kategorií, ale koncipovaná tak, aby byla zajímavá i pro jejich rodiny. Seriál nabízí plnohodnotné závody v úžasném okolí českých a moravských hradů v symbióze se zajímavým programem pro neběhající protějšky běžců, zejména pro jejich děti. Navíc nenásilně propojuje sport s historií a poznáním dějin naší vlasti. První akce se konala v sobotu 24. května a cílem byl hrad Točník, v sobotu 8. června se běželo na Bouzov, v sobotu 14. června na Velhartice, v sobotu 27. září na Kunětickou horu.

Trasy jsou postavené tak, aby se co nejméně běhalo po asfaltu, v „dlouhé“ variantě podle místních podmínek v rozmezí 12–14 kilometrů, v krátké mezi 5 a 7 kilometry. Cíl je vždy v hradní bráně nebo v její blízkosti.

„Lidé dnes hodně času tráví v práci, zároveň ale chtějí sportovat a přitom nešidit rodinný život. To jim seriál Běžíme na hrad umožňuje – je to příležitost strávit příjemný sportovní víkend v úžasném přírodním prostředí s historickými kulisami se svými nejbližšími a přitom uspokojit vlastní běžecké ambice,“ uvádí k akci šéf organizačního týmu Martin Plecitý, bývalý československý reprezentant v triatlonu a duatlonu.

 Metadata ke zprávě

Vloženo
19.5.2014 12:27
Vložil
NPÚ, generální ředitelství
Status novinky
bylo aktualizováno
Témata
akce pro veřejnost
číslo
14396
Stránky místa
Diskuse o novince

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 0

Možnosti řazení
Seřadit vzestupně
Přidat nový příspěvek
obnovit