ÚOP v Lokti
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Přednáška na téma relikty obléhání Lokte v 15. a 17. století představila zájemcům i konkrétní nálezy

26.1.2016 | bylo aktualizováno | přednáška | okres Sokolov | Loket
foto2 160x120
V novém centru pro veřejnost v sídle pracoviště Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Lokti mohli zájemci v úterý 26. ledna vyslechnout přednášku archeologa Mgr. Filipa Prekopa, jejímž tématem bylo souhrnné představení archeologických nálezů, které souvisejí s neklidnými obdobími historie města Loket v 15. a 17. století.

Šlo o objevy pocházející z extravilánu města, které byly nalezeny v autentických polohách a dají se považovat za konkrétní místa obléhatelů města, jež byla prostorově identifikována vůbec poprvé. Archeolog Filip Prekop představil i související dobový kontext, metodu výzkumů a způsob odborné interpretace nálezů. Celkem šlo o výsledky pěti archeologických výzkumů, jež se uskutečnily v rozmezí let 2013 až 2015. Nemalou měrou se na nich formou spolupráce podíleli amatérští zájemci o hmotné kulturní dědictví regionu.

Obsah přednášky bude publikován v odborném tisku. Účast návštěvníků byla vysoká a velkou pozornost vzbudilo i představení konkrétních archeologických nálezů.

Kontakt:Metadata ke zprávě

Vloženo
22.1.2016 14:39
Vložil
NPÚ, ÚOP středních Čech
pořadatelé
Status novinky
bylo aktualizováno
Témata
akce pro veřejnost, archeologie a archeologické výzkumy
číslo
17559
Novinka na mapě
Vyhledání cesty
Diskuse o novince

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 0

Možnosti řazení
Seřadit vzestupně
Přidat nový příspěvek
obnovit