ÚOP v Lokti
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Vylosování výherců soutěže s prohlídkovými pasy Národního památkového ústavu

10.11.2011 | tisková zpráva | sdělení, informace, soutěž, anketa | okres Praha hl.m. | Praha
tz110427-up-navstevnicke-pasy-plakat 85x120
Národní památkový ústav už zná výherce soutěže s tzv. PROHLÍDKOVÝMI PASY o let balonem nad vybranou památkou a o další ceny partnera programu – společnosti Plzeňský Prazdroj, a.s.

Návštěvníci mohli věrnostní pasy využívat na téměř stovce zpřístupněných památek ve správě NPÚ a v 6 turistických cílech Plzeňského Prazdroje od 1.5. – 31.10.2011. Všechny platně vyplněné a odevzdané pasy se dostaly do slosování dne 9.11.2011 na Konferenci kastelánů, které se účastnili správci státních i nestátních památkových objektů a zástupci Ministerstva kultury ČR. Losování se ujala generální ředitelka Národního památkového ústavu Ing. arch. Naděžda Goryczková a Ing. Michaela Suchá, specialistka destinačního marketingu Plzeňského Prazdroje – partnera akce. Hlavní cenu pak z osudí vylosovala kastelánka hradu Házmburk Miriam Němcová.

Hlavní cenu – let balónem nad vybranou památkou vyhrála Jitka Valentová ze Staré Lysé.

Dalšími výherci, kteří získají 100 piv od Plzeňského Prazdroje, jsou:

  1. Oldřich Teplý, Batelov
  2. Josef Maňas, Lešná
  3. Iva Smolíková, Olomouc
  4. Petra Bumbálková, Brno
  5. Petr Struna, Klobouky v Čechách
  6. Pavel Macháček, Praha
  7. Peter Holec, Slovensko
  8. Veronika Císařová, Plzeň
  9. Pavel Gilar, Jablonec nad Nisou

Všichni výherci budou osobně kontaktováni a budou jim předány ceny.

Soutěž byla součástí věrnostního programu Národního památkového ústavu, který byl v roce 2011 ještě úspěšnější než v loňském roce. „Celkem se vrátilo 62 871 vyplněných a platných prohlídkových pasů, což je více než dvojnásobné množství oproti roku 2010,“ zhodnotil úspěšnost soutěže Ing. Petr Svoboda, náměstek generální ředitelky Národního památkového ústavu pro správu památkových objektů. „Znamená to, že každý 8. návštěvník, který se do věrnostního programu zapojil, navštívil minimálně 5 památek ve správě NPÚ nebo turistických cílů Plzeňského Prazdroje a šestou návštěvu získal zdarma,“ počítá Ing. P. Svoboda. A dodává: „Jelikož byl o věrnostní program tak velký zájem, chceme našim věrným návštěvníkům nabídnout možnost, jak na vstupném ušetřit, i příští rok.“

Prohlídkový pas si mohl vyzvednout každý platící návštěvník na pokladnách veřejnosti zpřístupněných památek ve správě Národního památkového ústavu (www.npu.cz) a v roce 2011 nově také na šesti turistických cílech společnosti Plzeňský Prazdroj (http://www.prazdrojvisit.cz/). Za každou zakoupenou vstupenku obdržel návštěvník do pasu razítko. Za pět takto získaných razítek získal návštěvník šestou prohlídku vybrané památky ve správě NPÚ nebo turistického cíle Plzeňského Prazdroje zdarma. Vyplněné a platné pasy byly navíc slosovány o ceny.

Více o věrnostním programu pro rok 2011

Kontakty:

Mgr. Zdeňka Kalová, DiS., tiskový referát NPÚ, 257 010 207, 724 511 225, kalova@up.npu.cz

Ing. Michaela Suchá, specialista destinačního marketingu Plzeňského Prazdroje, 724 618 341, michaela.sucha@pilsner.sabmiller.comMetadata ke zprávě

Vloženo
10.11.2011 17:08
Vložil
NPÚ, generální ředitelství
pořadatelé
Specifický typ novinky
tisková zpráva
Témata
památky a veřejnost, památky hrou i poučením, popularizace, zpřístupněné památky ve správě NPÚ
číslo
8619
Diskuse o novince

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 0

Možnosti řazení
Seřadit vzestupně
Přidat nový příspěvek
obnovit