Přejít na: Obsah | Levý blok | Konec stránky

Přednáška o metodice navrhování celodřevěných plátovaných spojů

1.2.2016 | přednáška | okres Ostrava-město | Ostrava
JAKARTOVICE, M. Č. DEŠTNÉ, OKR. OPAVA, KOSTEL NAVŠTÍVENÍ PANNY MARIE, DEDNDRO. 1492. foto H. Pavelková 2015. 160x120
Metodika navrhování celodřevěných plátovaných spojů pro opravy historických konstrukcí je tématem připravované odborné přednášky, která se koná v pondělí 1. února ve 13 hodin v zasedací místnosti ostravského pracoviště Národního památkového ústavu. .

 

Nejčastější opravou při citlivých rekonstrukcích dřevěných konstrukcí je plátový spoj, který dovoluje nahradit pouze část poškozeného prvku protézou a zachovat tak maximální možné množství původního materiálu v konstrukci. Chybějící metodika pro navrhování těchto spojů byla vyvinuta v minulých čtyřech letech v rámci programu NAKI. Výsledky uvedené v  metodice jsou založeny na experimentálních výsledcích, ale i na numerických a mechanických modelech. Je vhodná a srozumitelná pro statiky, tesaře i pracovníky památkových ústavů při opravách cenných střešních konstrukcí památkových objektů. Obsahuje jak část návrhovou, tak část prováděcí (technologickou), popisující detailně i praktické aspekty vyrábění plátovaných spojů. Diskutovány budou i otázky vhodného použití spoje a náročnost výroby.

Přednáška se koná v pondělí 1. února 2016 ve 13 hodin v sídle NPÚ, ÚOP v Ostravě, Odboje 1. Vstup je zdarma.Metadata ke zprávě

Vloženo
25.1.2016 16:20
Vložil
NPÚ, ÚOP v Ostravě
pořadatelé
Témata
konstrukce staveb, obnova památek
číslo
17568
Diskuse o novince

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 0

Možnosti řazení
Seřadit vzestupně
Přidat nový příspěvek
obnovit