ÚOP v Ostravě
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Aktuality, akce

Zobrazuje pouze novinky pro Metodické centrum průmyslového dědictví v Ostravě.

Podle místa konání abecedně
#
A
B 1
C
Č
D
E
F
G
H
I
J
K 1
L
M
N
O 2
P
Q
R
Ř
S
Š
T
U
V
W
X
Y
Z
Ž
Podle data konání
Filtrace a vyhledávání
Státy jsou dostupné pouze mimo volbu "domácí".

nalezeno 8 záznamů

Pracovní cesta zaměstnanců Metodického centra průmyslového dědictví do norského Osla

12.1.2016 | sdělení, informace | okres Ostrava-město
Ve dnech 12.–18. prosince 2015 se uskutečnila pracovní cesta zaměstnanců NPÚ, ÚOP v Ostravě a v Liberci do Osla, jejímž cílem bylo projednat průběh prací na připravované odborné publikaci, výstavě a plánované konferenci.

Druhá studijní cesta pracovníků Riksantikvaren do České republiky

29.9.2015 | sdělení, informace | okres Ostrava-město
Ve dnech 13.–17. září 2015 se uskutečnila druhá studijní cesta pracovníků Riksantikvaren do České republiky, realizovaná v rámci projektu Průmyslové dědictví – výměna zkušeností s dokumentací a hodnocením průmyslového dědictví ve spolupráci s NPÚ Liberec. Cílem pracovní cesty bylo seznámit norského partnera s průmyslovým dědictvím středních a severních Čech. Pozornost byla zaměřena na obory pro tyto oblasti příznačné: využití Labe k dopravě a výrobě elektrické energie, automobilový průmysl, textilní a sklářskou výrobu na Liberecku, těžbu uhlí a rud v Krušnohoří a Podkrušnohoří.

Studijní cesta pracovníků Metodického centra průmyslového dědictví do Norska

2.5 - 10.5.2015 | sdělení, informace | okres Ostrava-město
Ve dnech 2.–10. května 2015 se uskutečnila první studijní cesta pracovníků Metodického centra průmyslového dědictví do Norska, připravená norským partnerem projektu (Riksantikvaren). Cílem cesty bylo seznámit se s objekty technických památek na území Norska (Rogaland, Hordaland a Telemark), zejména s památkami z oboru energetiky, hornictví, hutnictví, chemického průmyslu a dopravy.

Odborná publikace Kulturní dědictví Vítkovických železáren byla představena veřejnosti

2.4.2015 | publikace, metodika, doporučení | okres Ostrava-město
Publikaci Kulturní dědictví Vítkovických železáren uvedli autoři Miloš Matěj, Irena Korbelářová a Ludvík Tejzr. Kniha byla pokřtěna v malém sále multifunkční haly Gong uhelným prachem z dolu Hlubina.

Pozvánka na křest publikace Kulturní dědictví Vítkovických železáren

2.4.2015 | publikace, metodika, doporučení | okres Ostrava-město
Ve čtvrtek 2. dubna se od 17 hodin v malém sále multifunkční auly Gong v Dolní oblasti Vítkovice uskuteční křest odborné publikace Kulturní dědictví Vítkovických železáren autorů Miloše Matěje, Ireny Korbelářové a Ludvíka Tejzra. Vydavatelem titulu je Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Ostravě.

Moderním stavbám, historickým zahradám i vzdělávání o památkách se věnují nová metodická centra NPÚ

10.2.2015 | sdělení, informace | okres Brno-město
Jak postupovat při obnově staveb z 20. století, jak pečovat o historické zahrady a také jak o památkách a dějinách učit děti i dospělé – tomu se budou od letoška věnovat tři nová metodická centra Národního památkového ústavu; moderní architektury v Brně, zahradní kultury v Kroměříži a metodické centrum pro vzdělávání v Telči.

Studijní cesta norských pracovníků Riksantikvaren do České republiky

12.1.2015 | sdělení, informace | okres Ostrava-město
Ve dnech 1. až 5. prosince 2014 se v rámci projektu Průmyslové dědictví – výměna zkušeností s dokumentací a hodnocením průmyslového dědictví uskutečnila první studijní cesta norského partnera Riksantikvaren do České republiky. Cílem pracovní cesty bylo seznámit norský odborný tým s objekty technických památek na území Moravy a Slezska. Tato exkurze se zaměřila na památky z oboru hornictví, hutnictví, energetiky a chemického průmyslu.

Metodické centrum technických památek a průmyslového dědictví v areálu Dolu Michal v Ostravě hostilo poradu specialistů

8.9.2014 | sdělení, informace | okres Ostrava-město
V posledním srpnovém týdnu proběhla v Metodickém centru technických památek a průmyslového dědictví, které sídlí v areálu národní kulturní památky Důl Michal v Ostravě, porada specialistů. V rámci porady proběhla také pilotní fáze konzervátorských dílen pro veřejnost, součást edukačního programu Technická památka známá neznámá, realizovaného v rámci projektu Vzdělávací role Národního památkového ústavu: Edukace jako klíčový nástroj zkvalitnění péče o kulturní dědictví České republiky.